Księgowa

Biuro rachunkowe OffOffice - profesjonalna księgowość

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym jest biuro rachunkowe i czy warto korzystać z jego usług. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, może je założyć każda osoba z pełnią władzy swoich czynności oraz możliwości prawnych. Do legalnego prowadzenia biura potrzebny jest także certyfikat Ministerstwa.

Ogólnie rzecz biorąc jest to po prostu firma, która ma za zadanie uprościć płatnikom kontakt z takimi instytucjami, jak Urząd Skarbowy, ZUS czy GUS. Posiadają oni również fachową wiedzę doradczą w zakresie wszystkich niezbędnych formalności, dotyczących danych księgowych firmyDobre biuro rachunkowe potrafi zapewnić kompleksową obsługę wszystkich danych, tzn. Księgowości, obsługi płac i kadr, a nawet szkoleń BHP. Podczas nawiązywania współpracy z księgowym dobrze jest sprawdzić, jakie konkretnie usługi oferuje.  


Usługi księgowe dopasowane do Twoich potrzeb

Zależy Ci na tym, aby powierzyć finanse swojej firmy w dobre ręce? Chcesz mieć pewność, że księgowość Twojego biznesu będzie prowadzona z należytą starannością? Dobrze trafiłeś – świadczmy usługi księgowe na najwyższym poziomie.

Biuro rachunkowe OffOffice powstało z myślą o przedsiębiorcach, którym zależy na oddelegowaniu obowiązków związanych z księgowością. Wybierając nasze biuro księgowe masz pewność, że prowadzone działania będą dopasowane do Twoich potrzeb, a także do specyfiki biznesu, który prowadzisz. Zyskujesz stały dostęp do doradcy podatkowego, z którym możesz kontaktować się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

 

Szerokie spektrum świadczonych usług

Warto podkreślić główne czynności, których wykonaniem na wysokim poziomie może zając się współczesne biuro rachunkowe:

1. Dotrzymywanie terminów – Zawarte są tutaj wszystkie zobowiązania finansowe, takie jak płatności gotówkowe, kontrola płac oraz biznesu, a także wiele innych kontroli przeprowadzanych na bieżąco w ciągu roku – opłaty za różnorodne zamówieniapodatki od nieruchomości, kredyty, oraz księgowanie przychodów netto.

2. Wszystkie kontrole na podstawie przepisów biznesowych, podpisanych faktur i zleceń

3. Archiwizacja dokumentów oraz plików uzupełniających sprawy biznesowe

 

Wszystkie niezbędne dokumenty prowadzone profesjonalnie i w jednym miejscu!

Typowy biznes, który nie ma problemu z płynnością finansową wiele zakupów w ciągu roku realizuje na kredyt. Oznacza to, że odbierane na bieżąco produkty opłacane są w pełni dopiero później. Księgowość prowadzi szczegółowe zapisy dotyczące wszystkich produktów przeznaczonych do sprzedaży przez firmę oraz rejestruje ich koszt. Biura rachunkowe w Krakowie działają ogólnie na różnych zasadach, jednak dobry księgowy to taki, który jest na bieżąco aktualnymi przepisami i śledzi ewentualne zmiany, by dostosować model działania przedsiębiorstwa do obowiązujących modyfikacji w prawie.  

 

Księgowość OffOffice – zawsze na czas, zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami

Nasi specjaliści posiadają aktualną wiedzę z zakresu prawa podatkowego i ustawy o rachunkowości. Księgowi OffOffice wykazują się również bardzo dobrą znajomością szeroko pojętego prawa, zatem analiza Twoich umów przeprowadzana jest nie tylko pod kątem finansowym, ale również prawnym.

 

Jak działamy – przejrzyste usługi księgowe

Pamiętaj, że na początku współpracy pracownicy naszego biura rachunkowego poznają Twoje potrzeby i wymagania. To właśnie do nich dostosowane są usługi księgowe, które realizujemy dla Twojego biznesu.

Zwykle jednak:

 

A oprócz tego:

 

Dbając o swoje, ale również Twoje bezpieczeństwo, posiadamy ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej – abyś nie miał wątpliwości co do jakości naszych usług.


Prowadzimy działania dla małego, ale również dużego biznesu. Oferujemy obsługę księgową w języku polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.


 

Biuro księgowe

Analiza finansowa – niedoceniany sposób na zwiększenie zysków firmy!

 

Mamy nadzieję, że znasz wartość analizy finansowej? To źródło cennych informacji dla właściciela biznesu czy inwestorów.

Odpowiednio zinterpretowane dane liczbowe, mogą zwiększyć zyski firmy, będą również wskazówką, w jakim kierunku powinny zmierzać dalsze działania.

Analizując każdy obszar finansowy Twojej działalności, nasi księgowi wyciągają cenne wnioski. Dostrzegają szanse i ewentualne zagrożenia dla biznesu. Wnikliwa analiza finansowa pozwala na określenie autentycznego stanu firmy, wyznaczenie najbardziej korzystnych obszarów działalności, ale również wykazanie tych punktów, które nie są miarodajne. Dobra znajomość obszarów finansowych pozwala na opracowanie strategii celującej w zwiększenie zysku całkowitego. Świadomość sytuacji finansowej to podstawa do racjonalnego zarządzania firmą.

W przypadku dużych firm rzetelna analiza finansowa to konieczność. Co więcej, im częściej przeprowadzana, tym lepiej. W tym przypadku niezbędne będzie skorzystanie z usług biura rachunkowego lub doświadczonej księgowej, ponieważ analizując tak wiele dokumentów samodzielnie, nietrudno o pomyłkę.

Efektem analizy finansowej przeprowadzonej przez księgową, jest nie tylko bilans bazujący na liczbach. Otrzymujesz również rachunek zysków i strat. Nieceniony element analizy to również sprawozdanie z przepływu środków pieniężnych, które obrazuje przepływ gotówki. Daje jasny obraz tego, czy firma będzie w stanie uregulować swoje zobowiązania, jak również, czy możliwe będą dodatkowe inwestycje np. w rozwój działalności.

Analiza finansowa przeprowadzana w ramach współpracy z naszym biurem księgowym to również liczne dodatkowe informacje – objaśnienia, wnioski, cenne spostrzeżenia.

 

Dlaczego warto wybrać nasze biuro rachunkowe?

Podczas świadczenia usług księgowych liczy się znajomość prawa, skrupulatność, terminowość, ale również kreatywność i otwartość. Te dwie cechy są bardzo ważne, bowiem mają wpływ na to, jakiej jakości usługę otrzymasz. Kreatywni księgowi, wykonując swoje obowiązki, zawsze poszukują dla Ciebie najlepszych rozwiązań – dążą do tego, aby realizowane rozliczenia przyniosły Ci jak najwięcej  korzyści, zawsze jednak zgodnie z prawem podatkowym i ustawą o rachunkowości.

 

Jakie jeszcze cechy powinna mieć dobra księgowa? 

Oprócz wspomnianej wyżej kreatywności oraz niezbędnych skrupulatności i terminowości, księgowa powinna wykazywać się komunikatywnością i zaangażowaniem. Te dwie cechy są niezbędne, aby pozyskać od Ciebie wszystkie informacje, a następnie zaplanować odpowiednie działania, które przyniosą Ci najwięcej korzyści. Duże znaczenie w pracy księgowej ma również wysoka kultura osobista i umiejętność pracy w zespole. Cechy te sprzyjają podczas kontaktów z różnymi grupami interesariuszy, a w szczególności, podczas kontaktów z przedstawicielami urzędów skarbowych. W OffOffice stawiamy na właśnie takie księgowe i księgowych. Współpracując z nami, spotkasz się z zaangażowanymi, chętnymi do działania i otwartymi na rozmowę osobami. Zobaczysz, jak przejrzysta i efektywna może być praca zespołu księgowego!

Aby poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami! Chcesz zobaczyć, jak pracujemy? Odwiedź nasze biuro w Krakowie.

 

Zainwestowany kapitał, który się zwraca!

Ważnym aspektem znającego się na rzeczy biura zajmującego się podatkami jest ich dobra optymalizacja. Pozwala ona na niemałe oszczędności w firmie, związane z niższymi podatkami wpłacanymi do skarbu państwa. Aktywne doradztwo to świetny sposób na obniżenie kosztów działalności. Poszukiwanie rozwiązań, które mogą wpłynąć na niższe obciążenia podatkowe to spora zaleta, warto więc skorzystać z usług księgowego, który podejmie się tego rodzaju zadań.

Biuro rachunkowe jest więc przedsiębiorstwem świadczącym usługi z zakresu rachunkowości zarówno innym przedsiębiorstwom, jak i instytucjom, lecz także organizacjomfundacjom oraz osobom fizycznym. Oznacza to, że z usług takiego biura może skorzystać każda osoba, która w sposób aktywny uczestniczy w procesach gospodarczych, czyli prowadzi działalność wywołującą jakieś określone skutki ekonomiczne. Zakres usług przez nie świadczonych jest na prawdę bardzo szeroki.